Strona główna » Kalendarz

Nadchodzące

19 grudzień 2017
Miasto ktorego nie widac

Galeria Labirynt, Lublin / wystawa Miasto, którego nie widać

Miasto, którego nie widać to sensoryczna wystawa w Galerii Edukacyjnej podsumowująca projekt edukacyjno-artystyczny skierowany do osób z niepełnosprawnościami wzroku. Prezentacja obejmuje prace uczestniczek i uczestników warsztatów – dotykową książkę obrazkową, fotografie, rysunki wypukłe oraz rzeźby ceramiczne. Wszystkie prace oraz towarzyszące im opowieści pomagają przyjąć perspektywę osoby niewidomej w procesie poznawania miasta i jego historii.

19 grudzień 2017
G main

Galeria BWA w Katowicach / Ostatni dzień człowieka

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku grupa niezależnych uczonych ze Stanów Zjednoczonych wprowadziła dane dotyczące teraźniejszości do komputera. Postawione zostały pytania dotyczące przyszłości. Przewidywano, że świat w obecnym kształcie, skończy się w roku 2000. Jak się okazało, czas trwania został nieco przedłużony. Inspirowany wizją czasu dodatkowego, Szymon Szewczyk wyobraża sobie ostatni dzień człowieka: duszny, wilgotny, z falującym od upału powietrzem.

Zakończone

16 grudzień 2017
23915692 934632083368907 3055776356226387035 n

Polana institute, Warszawa / Salon Zimowy 2017

Po kilkuletniej przerwie powraca do Warszawy Salon Zimowy. W ostatni przed Świętami grudniowy weekend galerie z Warszawy, Krakowa i Poznania pokażą malarstwo, fotografię, rysunki, grafiki, wydawnictwa i edycje specjalne autorstwa najważniejszych polskich artystów. Kontynuując tradycję poprzednich lat i tym razem Salon Zimowy zagości w nietypowej przestrzeni, dawnym „Salonie Sztuki“ (ul. Jana Pawła II 49). A czego możemy spodziewać się na Salonie?

15 grudzień 2017
Modz%20uciekaj.%20barka%20i%20lodz%2070%20x%20100%20cm%202004

Galeria Zderzak, Kraków / Jarosław Modzelewski

Wystawa gromadzi 10 nowych obrazów Jarosława Modzelewskiego i ma charakter kontemplacyjny. Intencją był wybór takich prac, aby widzowi pozostało tylko położyć palec na ustach. Zgodnie z romantycznym i sentymentalnym charakterem malarstwa autora Biegu czerwonych ludzi, polskie krajobrazy przepełnione są uczuciami do tego stopnia, że to uczucia kształtują je i decydują o tym, co widzimy. Troska, marzenie, duma, tęsknota, samotność, zachwyt

15 grudzień 2017
Zbylut agata 3

Znaki Czasu, Toruń / Wielowątkowość tkaniny

Tkanina towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna. Pełniła wiele funkcji – od czysto użytkowych, poprzez sakralne, na dekoracyjnych kończąc. Swoje początki miała najprawdopodobniej w plecionkach z traw i innych roślin. Udoskonalanie wzoru doprowadziło do stworzenia układu prostopadle ułożonych i splecionych nici wątku i osnowy – powstała tym samym tkanina w klasycznym tego słowa znaczeniu. Początków tkaniny lnianej badacze doszukują się w starożytnym Egipcie

15 grudzień 2017
85 supplier logo

Galeria Stalowa, Warszawa / Julita Malinowska - Spełniona

Czym dla artystki jest tytułowe „spełnienie”? Jak sama mówi: Na pewno nie jest punktem stałym, ale ruchem, zmianą. Szukaniem równowagi - tak jak robię to w obrazach. Ciekawością każdego dnia, który na pewno będzie wyraźnie inny od poprzedniego. Dla mnie jest wręcz pędem w drodze do chwil spokoju. Codziennym biegiem z pracy do domu i z domu do pracy, ale po to, by czas mógł wyraźnie zwolnić w dwóch odrębnych, uzupełniających się przestrzeniach, które dla mnie stały się pełnią.