Strona główna » Kalendarz

Nadchodzące

27 wrzesień 2017
Frida kahlo 1939 photo by nickolas muray 1355369787 b

Frida i jej dzieła w Poznaniu! Wystawa już we wrześniu!

„Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce” - przekonują organizatorzy wystawy. Na wystawie zaprezentowane zostaną jednak dzieła nie tylko meksykańskiej malarki. W Zamku będzie też można obejrzeć obrazy i rysunki Diego Rivery (męża Fridy), zdjęcia Bernice Kolko (która fotografowała Fridę Kahlo), malarstwo i grafiki Fanny Rabel (która była uczennicą Fridy) oraz współczesną sztukę meksykańską z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Zakończone

23 kwiecień 2017
Kuku%c5%82a

Wyjątkowy pokaz Martyny Borowieckiej i Katarzyny Kukuły

Artystki stworzą możliwość nietypowego spotkania ze sztuką – Open Studia. Przeciętny odbiorca sztuki najczęściej spotyka się wyłącznie z gotowym dziełem dostępnym w galerii, albo w innym miejscu wystawienniczym, czy to odwiedzając wernisaże. Celem artystek jest uzupełnienie dyskursu o nowe aspekty. Przenoszą ciężar z oglądanego dzieła w jego finalnej odsłonie na miejsce, gdzie znajduje się jego początek. Otwarcie dla widza przestrzeni naturalnej każdego artysty, jakim jest pracownia.

Promotion cfa207fb17e0ba80305ca1cf13966a490b4d2d9ccd533f1c1fbb6adf3913860e
23 kwiecień 2017
Awangarda%20sopot

Wernisaż nowej wystawy "Awangarda / sen paradoksalny"

Wystawa „Awangarda / sen paradoksalny” to wystawa współczesnych artystek związanych z Trójmiastem – Anny Baumgart, Katarzyny Józefowicz, Agnieszki Kurant, Pauliny Ołowskiej, Anny Reinert, Ani Witkowskiej, Zorki Wolny, czy Julity Wójcik. Każda z nich w swojej twórczości nawiązuje w jakimś stopniu do tradycji i dziedzictwa awangardy i modernizmu. Wystawie będą także towarzyszyć projekcie kilku filmów m.in. Anny Baumgart oraz Józefa Robakowskiego.

23 kwiecień 2017
Galeria%20i

Wernisaż nowej wystawy - Aleksander Janicki - “PustoStan”

PustoStan – to przestrzeń zarazem stan umysłu. Instalacja oparta o technologię wirtualnej rzeczywistości znanej z gier na Oculus Rift oddziaływać ma na ciało /zmysł równowagi, poczucie zawieszenia w przestrzeni/ widza zarazem pozostawiając go w odosobnieniu wyekstrahowanego od otaczającego go zgiełku codzienności. To szczelina w rzeczywistości pozwalająca na proces przejścia z „realu” do „nie-realu” – stanu uwalniającego od nachalności otaczającej nas na co dzień codzienności.

23 kwiecień 2017
Malpy

Nowa wystawa Xaverego Wolskiego - „Indiański Epimeteusz”

Inspirację do pracy nad wystawą „Indiański Epimeteusz” stanowi dla jej autora biografia Stanisława Supłatowicza, znanego również jako Sat-Okh. Historię żołnierza AK o indiańskim pochodzeniu Xavery Wolski traktuje jako pretekst do namysłu o nowoczesnym dualizmie kultury oraz natury, a także do fantazji o świecie, w którym granice pomiędzy stronami tej opozycji zostają zatarte. Na wystawie widzowie będą mogli zobaczyć prace wykonane w rozmaitych mediach, od filmu po malarstwo.