Strona główna » Kalendarz

Zakończone

21 wrzesień 2018
Maya gordon autoportret 1998 300x429

W G W: Biuro Wystaw, Warszawa / Powroty do domu

Maya Gordon często przywołuje wspomnienia z dzieciństwa w Polsce, przerwanego emigracją do Izraela. Wraca do polskiej symbolicznej ikonosfery, której używa zarazem świadomie i intuicyjnie. Inkorporuje symbole z różnych dziedzin – od politycznych, przez religijne po popkulturowe. Obserwuje rzeczywistość z przymrużeniem oka, w lekkiej formie przekazując często nostalgiczne treści. Złożona tożsamość narodowa artystki ma ogromny wpływ na jej działalność artystyczną.

21 wrzesień 2018
Botero2 1 1 300x224

WGW: BWA Warszawa /Boginie (Krajewska, Dobkowski, Brzeżańska

Od czysto fizycznego zauroczenia, przez głęboką, kultywowaną od ponad pół wieku miłość do najbliższej osoby, po wątki ezoteryczne i magiczne. To trzy podejścia do tematu kobiecego ciała. U Agnieszki Brzeżańskiej, Jana Dobkowskiego i Zuzy Krajewskiej jest ono swobodne, akceptowane, kochane. „Rzeczne” żakardy Brzeżańskiej (1972) buzują energią witalną, a ceramiczne biusty wyglądają jak wykopane po tysiącach lat z ziemi archaiczne naczynia.

21 wrzesień 2018
Vova vorotniov 22umbro shorts olx announcement favorites 2018

W G W: Czułość, Warszawa / OUTarky (For Us By Us)

Młoda sztuka ukraińska wciąż jest postrzegana przez wielu, na Ukrainie i za granicą, jako nośnik pewnego przekazu dla świata albo przynajmniej mającą ambicje taki przekaz stworzyć. To przesłanie „nowości” czy „światowości”, cokolwiek miałoby to znaczyć; przekaz, który wymusza na tej sztuce dostosowanie się do wymogów uniwersalnego rynku kultury. Niektórzy jednak kwestionują to podejście, przyjmując postawę sprzeciwu wobec obecnej sytuacji w sztuce światowej.

21 wrzesień 2018
1 300x351

WGW: Dawid Radziszewski / Chrzanowska, Piotrowska, Rzepecki

Artyści prezentowani w galerii Dawid Radziszewski podczas Warsaw Gallery Weekend 2018: Ewelina Chrzanowska, Joanna Piotrowska, Adam Rzepecki. W tym roku rekonstruujemy trzy pokazy. Joanna Piotrowska, bez tytuły, 2017, Art Basel Statements, Bazylea // Ewelina Chrzanowska, [][][][] [][][][][], 2008, Artpol, Kraków // Adam Rzepecki, Wystawa dla krasnoludków, 1985, Mała Galeria ZPAF, Warszawa