Strona główna » Kalendarz

Zakończone

25 październik 2016
Niezgoda%2042%5b1%5d

Rozmowy o sztuce – Muzeum Sztuki Współczesnej w Przemyślu

Wieczorne rozmowy o sztuce to cykl spotkań z artystami, krytykami i historykami sztuki, których celem jest dyskusja o różnych aspektach sztuki, analiza przesłania i warsztatu pojedynczego, wybranego dzieła, a także promocja wydawnictw i wydarzeń artystycznych. Czterdziesta druga odsłona wydarzenia będzie wykładem multimedialnym Grażyny Niezgody, poświęconym tematowi ewolucji języka sztuki. Omówione zostaną przykłady Paula Cezanne i Georgesa Seurata.

24 październik 2016
Pope

Performance Pope.L w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Urodzony w 1955 roku Pope.L to artysta wizualny, performer i edukator, uchodzący za jednego z najważniejszych twórców z USA. W swoich pracach często zajmuje się tropieniem zakorzenionych we współczesnej kulturze schematów myślowych i badaniem sztywności fałszywych kategorii językowych. Artysta ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, m.in. Guggenheim Fellowship, National Endowment for the Arts czy USA Fellowship in Visual Arts.

24 październik 2016
14712669 1277532715621302 8082660492713576543 o

Wystawiający Witolda Stelmachniewicza w Klubie Piękny Pies

Witold Stelmachiewicz to malarz, absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. "Aktualny pokaz w Pięknym Psie [...] to poniekąd wyraz akceptacji dla drogi jaką przebyłem, jakie "wartości" odrzuciłem i jak daleko od zamkniętych struktur i wszelkiej doktryny, mam nadzieję na zawsze się oddaliłem. Wystawiam 6 obrazów, z motywami które są dla mnie istotne i które w tej konstelacji jeszcze się ze sobą nie spotkały” - pisze o swojej wystawie sam artysta.

22 październik 2016
Artur12

Czy to możliwe, żeby robić buty z jedzenia? - Henryk

Inspirację dla powstania ekspozycji stanowią m.in. witryny sklepowe i rzemieślnicze, a także ukazujące je zdjęcia fotografa Davida Hlynskiego, który podróżował po komunistycznej Europie, dokumentując swoją wyprawę za pośrednictwem aparatu. Z kolei tytuł wystawy to nawiązanie do twórczości japońskiego projektanta Tokio Kumagi, który postanowił stworzyć buty za pośrednictwem tej samej metody, która wykorzystywana jest w przypadku plastikowych atrap jedzenia.