Strona główna » Kalendarz

Zakończone

22 październik 2016
Trzy kolory czerwony prev

Kieślowski na nowo w Galeri Grafiki i Plakatu

Z okazji 20 rocznicy śmierci reżysera Andrzej Pągowski podjął się niezwykłego zadania – wrócił po latach do tych samych filmów. Obejrzał je na nowo, bogatszy o doświadczenia przeżytych lat. Tworząc plakat do filmu „Amator” miał 26 lat, a do filmu „Niebieski” – 40. W tym roku skończył 63 lata. Zupełnie inaczej odebrał te same filmy i inaczej zaprojektował swoje prace. Dostrzegł akcenty, które kiedyś były dla niego niezauważalne.

22 październik 2016
Internet clean

Wystawa Ćmy, Kraby, Fluidy – WRO Art Center w Hali Koszyki

Na przygotowaną przez WRO Art Center ekspozycję składają się przede wszystkim dwie umieszczone w otwartej przestrzeni, nad głowami odwiedzających halę instalacje kinetyczne. Obydwie zostały uhonorowane głównymi nagrodami podczas Biennale Sztuki Mediów WRO. Wystawa zawiera także 7 kolejnych prac, ulokowanych w odrębnych, przeszklonych pomieszczeniach. Motywem przewodnim dzieł jest sieć powiązań między naturą, a technologią, przenikanie się natury i kultury.

21 październik 2016
Zaproszenie

Sportografia Chrisa Niedenthala w Ney Gallery&Prints

Chris Niedenthal to urodzony w polskiej rodzinie, angielski fotograf. W latach 70-tych przyjechał do Polski „na kilka miesięcy”, został jednak na stałe. Współpracował z Newsweekiem, Der Spiegel oraz tygodnikiem Time - dla tego ostatniego dokumentował na zdjęciach wydarzenia we Europie wschodniej oraz Związku Radzieckim. Był świadkiem m.in. powstania „Solidarności”, wprowadzenia stanu wojennego i upadku komunizmu. Jest laureatem World Press Photo.

21 październik 2016
Sputnik%20photos stracone%20terytoria%282%29

Stracone Terytoria. OSAD Stowarzyszenia Sputnik Photos

Wyjątkowa wystawa fotografii stanowi podróż po terenach byłego Związku Radzieckiego – miejscach dotkniętych nadzwyczaj bolesnymi, nie dokończonymi przemianami. Przedstawione na zdjęciach historie mają miejsce we wszystkich 15 krajach powstałych po rozpadzie ZSRR i dotykają problematyki takiej jak m.in. propaganda w Gruzji, sytuacja weteranów wojny gruzińsko-rosyjskiej czy skażone odpadami uranowymi i nuklearnymi środowisko naturalne.