Strona główna » Kalendarz

Zakończone

11 październik 2016
1

Wystawa Bezużyteczność autorstwa Karoliny Breguły – Wrocław

Urodzona w 1979 r. Karolina Breguła jest artystką multimedialną, autorką filmów wideo, fotografii, happeningów oraz instalacji. Ukończyła łódzką Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Jej prace były pokazywane w wielu polskich i zagranicznych muzeach i galeriach, m.in. Jewish Museum w Nowym Jorku, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, a także na 55. Biennale Sztuki w Wenecji. Artystka jest również laureatką wielu nagród.

11 październik 2016
14572945 10154754561977446 4440977761903030528 n

Prawo rozpadu naturalnego - Alfredo Barsuglia i Rafał Wilk

Alfredo Barsuglia przedstawia w swoich pracach erozję osiągnięć człowieka wywołaną działaniem nieuchronnych, niszczycielskich sił natury. Z kolei Rafał Wilk koncentruje się na wydarzeniach i postawach powiązanych z konkretnym czasem i miejscem, starając się ukazać bezwzględność historii wobec jednostki, a także to, jak masowe zrywy społeczne, obserwowane z szerszej perspektywy, okazują się albo mało znaczące, albo też osiągają niezamierzone rezultaty.

11 październik 2016
Gob

Gobeliny Ogińskich ze Słonimia – Zamek Królewski na Wawelu

Tzw. „Gobeliny ze Słonimia” to grupa kilkunastu jedwabnych tapiserii, wykonanych w tej miejscowości (kiedyś była to Rzeczpospolita, obecnie jest to teren Białorusi) ok. 1782 roku. Prowadzona przez tkacza Johana Karla Kletscha pracownia działała najprawdopodobniej 8-10 lat, a jej głównym dziełem była seria 12 gobelinów przedstawiających posągi bóstw antycznych. Miały być one ozdobą lokalnego pawilonu ogrodowego, nazywanego Salą bogiń.

08 październik 2016
Rodin 3

Wystawa Rodin/ Dunikowski, Kobieta w polu widzenia - MNK

Wystawa stanowi konfrontację prac dwóch wybitnych artystów: francuskiego rzeźbiarza Augusta Rodina oraz polskiego artysty Xawerego Dunikowskiego. Temat przewodni: kobieta. W ujęciu Rodina płeć piękna stanowi doskonałą formę natury, a w swoich pracach artysta często dążył do ukazania tkwiącej w kobietach erotyki. Z kolei twórczości Dunikowskiego bliżej do realizmu, jego dzieła mają charakter bardziej intymny, osobisty i emocjonalny.