Strona główna » Aktualności
Tefafny fall2017 cahnh 40

JESIENNY ROZKŁAD JAZDY: WYDARZENIA I TARGI SZTUKI 2018

13 sierpień 2018

Sierpień to tradycyjnie czas, kiedy rodzime galerie, domy aukcyjne i instytucje kultury zapadają w letni sen. Dla entuzjastów sztuki nie jest to jednak czas stracony. Wakacje to dobry moment, aby zaplanować terminarz na nadchodzące, intensywne miesiące w świecie sztuki. Rozkład jazdy na jesień i zimę 2018 rozpoczynamy od kalendarza najważniejszych targów i weekendów galeryjnych najbliższych miesięcy. Oddajemy w Wasze ręce przewodnik po najlepszych wydarzeniach tym sezonie.

51in16x1 oweztk

Ewolucja i fitness dla mózgu, czyli „Photon” Normana Leto

09 listopad 2017

Tematy naukowe związane z medycyną, chemią czy innymi dziedzinami nauk ścisłych w sztuce zawsze powodują pewne kontrowersje i dysonanse, a co za tym idzie, często przyjmują się raczej słabo. Czasem słusznie, ponieważ zabawa w piaskownicy może i daje radość, ale jeśli nie ma się foremek i znajomości materiału, z którym pracujemy, raczej imponująca konstrukcja z tego nie powstanie. Choć nawet jeśli ma się najlepsze foremki i wiedzę na temat budulca, nie gwarantuje to sukcesu..

23 sierpień 2018
Unnamed

W maju rozpoczęła się szósta edycja tego projektu, której motywem przewodnim jest topos Czterech Pór Roku. Zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek, autor muzyki do filmów „Bogowie” i „Moje córki krowy” Bartosz Chajdecki, jazzowy kompozytor Nikola Kołodziejczyk oraz legenda muzyki elektroakustycznej Dariusz Mazurowski stworzyli premierowe kompozycje inspirowane najpopularniejszym dziełem Vivaldiego, które posłużą za punkt wyjścia do tworzenia wizualizacji.

17 sierpień 2018
Ryszard garncarz miasto kobiet 2014 07 29 530x706

Retrospektywna wystawa „Miasto” stanowi uhonorowanie osoby i dorobku zmarłego w ubiegłym roku artysty związanego przez większość życia z Sandomierzem. Na wystawie zobaczymy osobistą interpretację rzeczywistości tworzoną przez artystę w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Cykle prac rysunkowych, malarskich oraz kolaży mają wspólny mianownik: miasto, miejsce i przestrzeń. Typowe dla artysty monochromatyczne prace z barwnymi akcentami, czy fotograficznymi...

09 sierpień 2018
37860309 2188839117825484 8698024423325696000 o

Ciało doskonale czarne (black body) to nieistniejąca w rzeczywistości materia, która całkowicie pochłania światło – czerń absolutna. Tak samo wyidealizowana jak ciało doskonale białe, niemożliwa do uzyskania i przedstawienia. Jej idea jest początkiem rozważań nad naturą koloru – wieloznaczną, nieuchwytną i subiektywną. Kolor to wrażenie, powstające w reakcji na promienie świetlne, padające na obserwowaną powierzchnię, a biel i czerń są jego skrajnymi przedstawicielami.