Strona główna » Aktualności
Hestia%20final

26.06-03.07.2017 - WYDARZENIA, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ

26 czerwiec 2017

W tym tygodniu sporo się dzieje. Na aukcjach będzie można zakupić samochody meble i oczywiście piękne obrazy. Otwiera się też wiele nowych wystaw. Najwięcej dzieje się Krakowie, gdzie otwierają się trzy wystawy w MOCAKU, dwie z nich stanowią fantastyczne uzupełnienie trwającego właśnie Festiwalu Kultury Żydowskiej. W stolicy, w Muzeum nad Wisłą, będzie można zobaczyć młodych finalistów konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Na te i wiele innych wystaw w tym tygodniu serdecznie zapraszamy.

Ksiazki

Co spakować do plecaka? - 6 książek o sztuce na wakacje!

28 czerwiec 2017

Książki mogą przyjemnie ciążyć w dłoni. Czasem mogą wydawać się pozornie lekkie, ale zawarta w nich treść wywróci nasze postrzeganie rzeczywistości do góry nogami. Można spotkać się z opinią, że praktycznie każdy miłośnik sztuki, jest też miłośnikiem książek. Właśnie takim osobą bardzo często trudno sobie wyobrazić ciepłe letnie wieczory bez inspirującej lektury. Dla nich przygotowaliśmy bardzo subiektywny wybór książek, które warto zabrać ze sobą do plecaka.

27 wrzesień 2017
Frida kahlo 1939 photo by nickolas muray 1355369787 b

„Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce” - przekonują organizatorzy wystawy. Na wystawie zaprezentowane zostaną jednak dzieła nie tylko meksykańskiej malarki. W Zamku będzie też można obejrzeć obrazy i rysunki Diego Rivery (męża Fridy), zdjęcia Bernice Kolko (która fotografowała Fridę Kahlo), malarstwo i grafiki Fanny Rabel (która była uczennicą Fridy) oraz współczesną sztukę meksykańską z Muzeum Narodowego w Warszawie.

15 lipiec 2017
Muzeum%20foto

Wystawa przedstawia zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego „itd”: Krzysztofa Paweli, Sławka Biegańskiego, Andrzeja Baturo, Macieja Osieckiego, Hanny Musiałówny, Macieja Musiała, Krzysztofa Barańskiego, Włodzimierza Pniewskiego, Harry’ego Weinberga, Andrzeja Polca i Stanisława Cioka. Choć ich prace można porównać z najlepszymi przykładami fotografii humanistycznej, nie są dość dobrze znani szerokiej publiczności.

Promotion cfa207fb17e0ba80305ca1cf13966a490b4d2d9ccd533f1c1fbb6adf3913860e
07 lipiec 2017
Fibak

Wystawa Codzienność 17 w Galerii Kolekcji Fibak będzie pokazem prac Sławomira Kuszczaka powstałych w latach 2011 – 2017. (CZY WŁAŚNIE TAKI PRZEDZIAŁ?) Zaprezentujemy między innymi autorską koncepcję artysty, którą malarz określił mianem rzutni percepcyjnej – zobaczymy pary obrazów o niemal identycznych kompozycjach, ale różnych formatach. Artysta tłumaczy: Jest to niewinna pułapka zastawiona na widzów, która ma przyciągnąć ich uwagę, ale i pretekst do całkiem poważnej refleksji...