Strona główna » Aktualności
267.nivea

AUKCJE WARTE UWAGI : PODSUMOWANIE TYGODNIA NA RYNKU SZTUKI

14 kwiecień 2017

Lubicie tak jak my świąteczne przygotowania? Zanim udamy się do pieczenia wielkanocnych mazurków, lukrowania bab, czy barwienia pisanek przygotowaliśmy dla Was tradycyjne podsumowanie tygodnia na rynku sztuki. W tym tygodniu zachwycaliśmy się piękną pochodzącą z XIX i XX wieku biżuterią, ale także poszukiwaliśmy po raz kolejny czarnych koni na aukcjach sztuki współczesnej... Tyle na dziś o sztuce! Zapraszamy do lektury i życzymy Wam spokojnych Świąt Wielkiejnocy!

Img 0090

Recenzja książki „Art Branding” Igora Gałązkiewicza

12 styczeń 2017

To pierwsza książka polskiego autora poruszająca problem przenikania się świata sztuki i marketingu. Jej większa część koncentruje się wokół wątku wykorzystywania wartości wypracowanych na gruncie świata sztuki do budowania strategii wizerunkowych i reklamowych marek, co czyni „Art Branding” przydatnym zwłaszcza dla specjalistów z zakresu marketingu. Istotne, że autor nie ogranicza się do perspektywy ekonomicznej, ale wykorzystuje swą wiedzę i doświadczenie z obu dziedzin.

27 wrzesień 2017
Frida kahlo 1939 photo by nickolas muray 1355369787 b

„Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce” - przekonują organizatorzy wystawy. Na wystawie zaprezentowane zostaną jednak dzieła nie tylko meksykańskiej malarki. W Zamku będzie też można obejrzeć obrazy i rysunki Diego Rivery (męża Fridy), zdjęcia Bernice Kolko (która fotografowała Fridę Kahlo), malarstwo i grafiki Fanny Rabel (która była uczennicą Fridy) oraz współczesną sztukę meksykańską z Muzeum Narodowego w Warszawie.

23 kwiecień 2017
Kuku%c5%82a

Artystki stworzą możliwość nietypowego spotkania ze sztuką – Open Studia. Przeciętny odbiorca sztuki najczęściej spotyka się wyłącznie z gotowym dziełem dostępnym w galerii, albo w innym miejscu wystawienniczym, czy to odwiedzając wernisaże. Celem artystek jest uzupełnienie dyskursu o nowe aspekty. Przenoszą ciężar z oglądanego dzieła w jego finalnej odsłonie na miejsce, gdzie znajduje się jego początek. Otwarcie dla widza przestrzeni naturalnej każdego artysty, jakim jest pracownia.

Promotion cfa207fb17e0ba80305ca1cf13966a490b4d2d9ccd533f1c1fbb6adf3913860e
23 kwiecień 2017
Awangarda%20sopot

Wystawa „Awangarda / sen paradoksalny” to wystawa współczesnych artystek związanych z Trójmiastem – Anny Baumgart, Katarzyny Józefowicz, Agnieszki Kurant, Pauliny Ołowskiej, Anny Reinert, Ani Witkowskiej, Zorki Wolny, czy Julity Wójcik. Każda z nich w swojej twórczości nawiązuje w jakimś stopniu do tradycji i dziedzictwa awangardy i modernizmu. Wystawie będą także towarzyszyć projekcie kilku filmów m.in. Anny Baumgart oraz Józefa Robakowskiego.