Strona główna » Aktualności
Sda matejko

AUKCJE WARTE UWAGI: PODSUMOWANIE TYGODNIA NA RYNKU SZTUKI

07 wrzesień 2018

Ciekawi, co działo się na przełomie sierpnia i września na rynku aukcyjnym? Domy aukcyjne i galerie nabrały tempa, dynamicznie wprowadzając nas w gorący jesienny sezon. W ubiegłych dwóch tygodniach na aukcjach, z sukcesem licytowano zarówno sztukę dawną jak i młodą, w przypadku tej ostatniej pobijając nawet rekordy. Czy jest to zapowiedź wyjątkowo intensywnego sezonu? Zapnijcie pasy i wybierzcie się z nami na wycieczkę po rekordowych licytacjach.

51in16x1 oweztk

Ewolucja i fitness dla mózgu, czyli „Photon” Normana Leto

09 listopad 2017

Tematy naukowe związane z medycyną, chemią czy innymi dziedzinami nauk ścisłych w sztuce zawsze powodują pewne kontrowersje i dysonanse, a co za tym idzie, często przyjmują się raczej słabo. Czasem słusznie, ponieważ zabawa w piaskownicy może i daje radość, ale jeśli nie ma się foremek i znajomości materiału, z którym pracujemy, raczej imponująca konstrukcja z tego nie powstanie. Choć nawet jeśli ma się najlepsze foremki i wiedzę na temat budulca, nie gwarantuje to sukcesu..

10 październik 2018
Szwed retro poster

Jej sztuka jest prywatną mitologią, pełną snów, przeczuć, wizji, czasu przeszłego zmieszanego z przyszłym. Pojawiają się w niej osobliwe przedmioty mnemoniczne. Zmysłowość jest urzekająca. Ból i czułość, łagodność i okrucieństwo są nieodłączne. Znaczenie olśnienia w percepcji rzeczywistości spokrewnia ją z poetami o wyostrzonej wrażliwości sensualnej. Fenomenalnie, bez szkiców wstępnych komponowane utwory mają własną „muzyczność”, są nieprzekładalne na słowa.

04 październik 2018
%c5%82akoma

Fleur mystique można czytać na różne sposoby. Mamy warstwę koncepcyjną, w której istotny jest modularny sposób funkcjonowania zestawianych ze sobą pasów. Mamy warstwę optyczną, w której ostre i rozmiękczone krawędzie bawią się reakcją naszego oka. Jest warstwa technic- zna, gdzie następuje odwrót od komputera, szablonów i płyt graficznych w kierunku gestu malarskiego. I wreszcie warstwa znaczeniowa – powrót do natury.

28 wrzesień 2018
Img 1845

Prezentowana seria prac opowiada o życiu prywatnym autorki i udowadnia, że nikt nie jest wolny od niedoskonałości czy niepewności. Artystka wykorzystuje sztukę jako sposób podkreślenia swojego niepokoju, a proces tworzenia definiuje jako akt pobierania emocji. W ten sposób jej twórczość staje się bardzo intymną, a zarazem atrakcyjną motywacją dla widza. W jej pracach rozważania koncentrują się wokół ciała jako przedmiotu artystycznej aktywności.