Strona główna » Aktualności
Raster

22.05-28.05. 2017 – WYDARZENIA, O KTÓRYCH WARTO PAMIĘTAĆ

22 maj 2017

Za nami Noc Muzeów i otwarcie Miesiąca Fotografii. Po intensywnym weekendzie czas na równie intensywny tydzień. W nadchodzących dniach warto udać się przede wszystkim do BWA Olsztyn, gdzie odbędzie się duża retrospektywa zmarłej niedawno Magdaleny Abakanowicz.Ponadto szykuje się nowe otwarcie Muzeum Warszawy, oraz kolejna prezentacja kolekcji ING Banku.Z aukcji szczególnie polecamy I Aukcje Sztuki w Domu Aukcyjnym Panorama, oraz Aukcje Sztuki Współczesnej w Domu Aukcyjnym DESA UNICUM.

Medrala

Wystawa Justyny Mędrali- historia pewnej maszyny ze snu

18 maj 2017

Justyna Mędrala jako artystka znana jest z obsesyjnej, pełnej skupienia pracy godnej alchemika, badającej między innymi tematy kojarzące się z pierwotną naturą, w tym przypadku właśnie węgla, wosku, czy ognia. Jak sama wspomina, węgiel pozwala jej na zastanowienie się nad pozycją człowieka w obiegu materii. To właśnie m.in. przy jego pomocy artystka postanowiła uchwycić wizję maszyny pochodzącej z cyklu jej trzech snów.

27 wrzesień 2017
Frida kahlo 1939 photo by nickolas muray 1355369787 b

„Będzie to pierwsza i jedyna w swoim rodzaju prezentacja dzieł artystki w Polsce” - przekonują organizatorzy wystawy. Na wystawie zaprezentowane zostaną jednak dzieła nie tylko meksykańskiej malarki. W Zamku będzie też można obejrzeć obrazy i rysunki Diego Rivery (męża Fridy), zdjęcia Bernice Kolko (która fotografowała Fridę Kahlo), malarstwo i grafiki Fanny Rabel (która była uczennicą Fridy) oraz współczesną sztukę meksykańską z Muzeum Narodowego w Warszawie.

26 maj 2017
Warszawy%20muzeum

Ten weekend bez wątpienia będzie należeć do Muzeum Warszawy. Już 26-28 maja na warszawiaków i turystów czekać będą liczne atrakcje. Muzeum zaplanowało wieczorne projekcje, pokazy na kamienicach i koncert Sinfonii Varsovii. Przygotowano także niespodziankę dla wszystkich, którzy w ten weekend odwiedzą warszawską Starówkę. Na dwa dni „Muzeum wyjdzie ze swoich murów” i zaprezentuje część wystawy „Rzeczy warszawskie” na płycie Rynku Starego Miasta.

26 maj 2017
Abakanowicz

Wystawa jednej z najwybitniejszych i najbardziej znanych na świecie polskich artystek, na której zostaną zaprezentowane prace z kluczowych dla jej twórczości momentów. Artystka znana przede wszystkim z dużych, figuralnych kompozycji przestrzennych, stworzonych z naturalnych materiałów jak tkanina, drewno, kamień, brąz. Miękkie formy rzeźbiarskie, z których Abakanowicz zasłynęła w latach 60., nazwano od jej nazwiska abakanami.