Strona główna » Aktualności
07acef85921cb80b7daa660505636cea

AUKCJE WARTE UWAGI: PODSUMOWANIE TYGODNIA NA RYNKU SZTUKI

16 luty 2018

Trzeci tydzień lutego na rynku sztuki był dosyć skromny. W mijającym tygodniu aukcji zorganizowanych przez domy aukcyjne odbyło się niewiele. Prym wiodła DESA UNICUM, która zorganizowała aukcję charytatywną oraz grafiki artystycznej. Pojawiła się na nich przede wszystkim sztuka współczesna i nowoczesna. Kolekcjonerzy mogli więc liczyć na dzieła ikon polskiej awangardy, takich jak Henryk Stażewski czy Ryszard Winiarski.

51in16x1 oweztk

Ewolucja i fitness dla mózgu, czyli „Photon” Normana Leto

09 listopad 2017

Tematy naukowe związane z medycyną, chemią czy innymi dziedzinami nauk ścisłych w sztuce zawsze powodują pewne kontrowersje i dysonanse, a co za tym idzie, często przyjmują się raczej słabo. Czasem słusznie, ponieważ zabawa w piaskownicy może i daje radość, ale jeśli nie ma się foremek i znajomości materiału, z którym pracujemy, raczej imponująca konstrukcja z tego nie powstanie. Choć nawet jeśli ma się najlepsze foremki i wiedzę na temat budulca, nie gwarantuje to sukcesu..

27 luty 2018
1zawa

Współpraca dwójki artystów zaczęła się kilka lat temu. Hanna Zawa-Cywińska, uznana polska malarka, w swojej twórczości pozostawała wierna cyklicznym zapisom rzeczywistości ukrytej w różnego rodzaju formach transkrypcji. W trakcie jednej z realizacji rzeźbiarskich, przy której pomagał Worpus (Wiesław Budziejewski), artyści znaleźli wspólną drogę. Efektem działań było opracowanie przestrzennych systemów przekazu, inspirowanych czcionkami drukarskimi...

24 luty 2018
Rst1299c 1593x1600

W najnowszej serii obrazów, nad którą pracował nieustająco przez ostatnie kilkanaście miesięcy, Przemek Matecki mierzy się z ogromem sztuki. Namacalnym symbolem jej płodności są wielokilogramowe pryzmy katalogów i magazynów o sztuce, które artysta wertuje w poszukiwaniu inspirujących podkładów do własnych prac. Matecki nadaje reprodukcjom nowe życie przeistaczając je w błyskotliwe i zabawne, miniaturowe obrazy olejne.

23 luty 2018
5a7440bc84477

Wystawa poświęcona dwudziestoleciu międzywojennemu w Polsce, której narracja zbudowana będzie wokół kluczowych idei społecznych, jakie rodzą się po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Koncepcje modernizacyjne skupiające się na potrzebach dotychczas niedowartościowanych grup społecznych - kobiet, dzieci, robotników czy mniejszości narodowych - pokazane zostaną za pomocą szeroko pojętej kultury wizualnej tego czasu