Strona główna » Aktualności » Artykuły » Numarte prezentuje wyniki badań - Raport Rynku Sztuki 2017
Ok%c5%82adka

Raport Rynku Sztuki 2017 jest wyjątkową publikacją podsumowującą sytuację na polskim rynku sztuki w 2017 roku. Po raz pierwszy w Polsce obok tradycyjnych już badań ilościowych rynku aukcyjnego w podsumowaniu pojawią się także rezultaty jakościowych badań rynku galeryjnego oraz instytucji. Respondenci – galerzyści, pracownicy domów aukcyjnych i instytucji - podzielili się z twórcami publikacji informacjami dotyczącymi bieżącej działalności podmiotów, charakteru niewystarczającej podaży sztuki na rynku oraz opiniami na temat internetowych narzędzi wspierających obrót dziełami sztuki.

Wyjątkowość tej publikacji wynika przede wszystkim z pionierskiej próby zdefiniowania wielu wymiarów polskiego rynku sztuki - jego zróżnicowania, wielkości, charakteru, potrzeb oraz realnych kierunków rozwoju w najbliższych latach. Tym razem, oprócz wyznaczania trendów rozwojowych bazujących jedynie na historycznych danych sprzedażowych autorzy określają także perspektywy zmian w najbliższych latach wykraczające daleko poza świat liczb i statystyk.

Raport Rynku Sztuki 2017 to nie tylko szeroko zakrojone badania polskiego rynku sztuki oraz próba zdefiniowania potrzeb tej branży. Publikacja to także rezultat wielu rozmów z uczestnikami polskiego rynku sztuki – marszandami, ekspertami i kolekcjonerami, którzy zgodzili się podzielić z autorami osobistymi opiniami na temat ostatniego roku na rynku sztuki. Szereg artykułów problemowych poruszających tematy, które były istotne dla całego środowiska w ubiegłym roku dopełnia kompleksowego charakteru tej publikacji.

Kliknij, aby pobrać raport.

 

 

 

Redakcja

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ