Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » Galeria FOTO-GEN, Wrocław/ Agata Szuba "Gesty polemiczne"
.jpg?sha=bf35b099cc7bd259

Na wystawie pokazane zostaną najważniejsze cykle A.Szuby, prezentowane wcześniej  na licznych wystawach indywidualnych i pokazach zbiorowych zarówno w kraju, jaki i za granicą, a także  realizacje dotychczas nieupublicznione. Ekspozycja będzie miała charakter intermedialny - przedstawione zostaną dzieła wykonane w rożnych technikach, w tym fotografie, wideo, fotoinstalacje.

Zaprezentowane realizacje - zarówno ze względu na rozwiązania formalne, jak i czytelne przesłanie prac - stanowią ciekawą propozycję artystyczną. W swojej twórczości A. Szuba podejmuje dyskurs dotyczący podmiotowości artysty, uwarunkowań roli kobiety we współczesnym świecie i kulturze, z ironią  dystansuje się do determinujących zachowania  jednostki stereotypów, stawia pytania o sens codziennych gestów i działań.

Ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających już od 16.03.18. W dniu wernisażu, w piątek 23.03 o godz.17.00, odbędzie się premiera wydawnictwa towarzyszącego ekspozycji oraz przedstawienie jej dedykowane pióra Andrzeja Więckowskiego z udziałem zaproszonych, znakomitych gości.


 

Wernisaż: 23.03.2018 r., godz. 17:00.
Wystawa: 16.03-7.04.2018
Galeria FOTO-GEN, Wrocław

fot. materiały prasowe.

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ