Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » Galeria LUFCIK, Warszawa/ Trzy koncepcje
Clipboard021

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków zaprasza na wystawę „ TRZY KONCEPCJE”, na której zaprezentują swoją twórczość Joanna Gołaszewska, Łukasz Majcherowicz i Grzegorz Mroczkowski. Wystawa będzie prezentowana w Galerii Lufcik w dniach 26.03–10.04.2018. Poniżej przedstawiamy informacje o artystach, biorących udział w wystawie.

Joanna Gołaszewska

„Krajobraz traktowany umownie od lat stanowi jeden z moich istotniejszych pretekstów malarskich.
Natura jawi mi się jako wspaniała podpowiedź do twórczych poszukiwań.
Jej przetwarzanie, rozbudowywanie czy doprowadzanie do syntezy, poprzedzone obserwacją, zdumieniem, nieraz zachwytem daje możliwości nieograniczone- zawsze interesujące, odkrywcze, pobudzające wyobraźnię.
Przez ostatnie kilka lat maluję obrazy inspirowane rozległym krajobrazem Warmii. Jest to dla mnie pejzaż „uniwersalny”, na poły abstrakcyjny, gotowy do zapisu na płótnie.
Fascynują mnie rytm, harmonia, porządek zawarte w szerokich pasach pół, łąk przecinanych pionami drzew, samotnych alej ogromnych dębów, czy wysmukłych topól.
Intrygujący jest również koloryt otaczającej przyrody. Czasem jedna żółta plama kwitnącego rzepaku potrafi zbudować obraz. Innym razem szarości, zgaszone barwy zmierzchu, mgieł stają się głównym motywem, powodem powstawania moich płócien.”
Biografia:
Joanna Gołaszewska studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1983 – 1988. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Jacka Sienickiego, aneks z tkaniny w pracowni prof. Wojciecha Sadleya.
Od 1990 związana z warszawską ASP- obecnie prowadzi pracownię Rysunku dla Studentów I Roku. Tworzy w dziedzinie malarstwa, rysunku i tkaniny.


 

Wernisaż: 26.03.2018 r., godz. 18:00.
Wystawa: 26.03- 10. 04.2018
Galeria Lufcik, Warszawa

fot. materiały prasowe.

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ