Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » Galeria Olympia, Kraków / VITA MORBUS EST
30712018 2042421535787811 6882362326498953500 n

Łaciński tytuł „Vita morbus est” oznacza życie jako chorobę. Nadwrażliwość postrzegana w większości jako stan chorobowy jest dziś zjawiskiem, jakie dotyka wielu z nas, stąd też tytułowe „zmiany w rozumieniu nadwrażliwości”.  Nadwrażliwość, związana z funkcjami prawej półkuli mózgowej, jest nierzadko powodem do silnych i destruktywnych reakcji na rzeczywistość, drugiego człowieka i …siebie samego.  Sztuka w procesie obserwowania daje możliwość wypowiadania wszystkiego czego można nie wypowiedzieć werbalnie, z różnych powodów. Twórca, analizując własne ,,inside”, stać się może papierkiem lakmusowym problemów które cechować będą nie tylko jego / ją, lecz także grupę osób o podobnej wrażliwości.

Tematyka, którą podejmuje wystawa, stawia pytania o funkcjonowanie współczesnego człowieka. Jest to pytanie o nadwrażliwość, która jest współcześnie zjawiskiem dotykającym wielu. Czy nadwrażliwość można jednoznacznie nazwać chorobą? Czy życie z nadwrażliwością jest dysfunkcyjne? Czy można postrzegać je jako chorobę?

Wystawa ,,Vita morbus est” nie daje jednoznacznych odpowiedzi.. Bardziej mnoży pytania, które mogą prowadzić do ,,zajrzenia” w głąb siebie.

 

Artyści: Małgorzata Wielek Mandrela, Bartek Jarmoliński, Paulina Poczęta, Paweł Łyjak,  Paweł Hajncel

 

Kurator: Bartek Jarmoliński

Wernisaż: 21.04.2018, godz. 19:30

Galeria Olympia

 

Wydarzenie w ramach KRAKERS 2018

 

 

fot. materiały prasowe

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ