Strona główna » Aktualności » Wydarzenia » WGW: High Gallery, Poznań / Bugs And Bodies I Polonez
Louis gary friend from the river 2017 polystyrene cork cement plaster paint 60x90x50 cm.courtesy of artist and high gallery 300x219%20%281%29

High Gallery ma przyjemność przedstawić wspólną wystawę Bugs And Bodies Nickolaia Zhuka i Louisa Gary’ego.
Badając możliwości medium wizualnego, Nickolai Zhuk i Louis Gary w Bugs And Bodiesproponują nowe rozumienie przenośni. Czerpiąc z dorobku modernizmu, artyści przetwarzają motywy historyczne przez własne, głęboko osobiste doświadczenia, wykorzystując i eksperymentując z osobliwym podejściem do medium.

Rzeźby i obrazy składają się na wystawę, która tworzy nowe doświadczenie zmysłowe, przywołując obrazy wspomnień i odniesień, i zachęcając nas do poszukiwania kontekstu czy wyjaśnienia. Odnosimy wrażenie, jakby dzieła wyłaniały się bezpośrednio z naszej podświadomości, a wystawa przeistaczała się nagle w miejsce istniejące w każdym z nas.

Wystawa Bugs And Bodies odnosi się do nadejścia dziwnej atmosfery, którą następnie w widoczny sposób zastępuje świadomy, naiwny optymizm. Tym podejściem tworzy ostateczny efekt, który jest czuły, szczery i natychmiastowy. Nickolai i Louis w swojej sztuce proponują alternatywne doświadczenie wizualne, w którym czas i przestrzeń spajają się, tworząc nową, wyjątkowo sugestywną atmosferę, ożywioną energią, 

Bugs And Bodies
Wernisaż: 21 września, 17.00-21.00
Czynne: 22-23 września, 12.00-19.00
Adres: ul. Krochmalna 3

Polonez
Przemek Pyszczek

High Gallery ma przyjemność przedstawić premierową wystawę Przemka Pyszczka w Warszawie. Prace Przemka Pyszczka zdają się tworzyć rozbity krajobraz pamięci, w którym spotykają się znajome palety kolorów, formy i materiały wydobyte z miejsca, gdzie artysta czuje się jak u siebie, a jednak obco.

Po emigracji z rodziną do Kanady, Pyszczek w swojej twórczości skupił się na zjawisku budownictwa wielkopłytowego w Polsce przed 1989 rokiem oraz na towarzyszącym mu kontekście miejskim i społecznym. Swoje zainteresowanie dekonstrukcją tych systemów opiera na analizach formalnych i ich punktach stycznych z jego własną historią.

Pojęcie fasady i jej podstępności to wątek przewijający się przez twórczość Pyszczka. Przestarzałe budynki pokrywa się styropianem i maluje gamą kolorów, które w jakiś sposób są jednocześnie jaskrawe i ponure. Podobnie jak warstwy, którymi zasłaniamy swoje ciała, te pozory są ulotne i nie oddają w pełni historii społecznych czy fizycznych. Przeszłości, którą budynki te pozwalają nam ujrzeć, nie da się usunąć czy naprawić za pomocą interwencji architektonicznej.

Polonez
Wernisaż: 21 września, 17.00-21.00
Czynne: 22-23 września, 12.00-19.00
Adres: ul. Chmielna 73B
(domofon 114, potem 14, 7 piętro)

INNI CZYTALI RÓWNIEŻ